Rumia miastem sportu

Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., połączona z rozstrzygnięciem plebiscytu „Na Najlepszego Sportowca i Trenera Rumi Roku 2018” była okazją do nagrodzenia osób działających na rzecz rumskiego środowiska sportowego. Wśród nagrodzonych jest nauczyciel i trener z naszej szkoły p. Tadeusz Pepliński.

Gala Sportu odbywała się po raz dziesiąty, a sam plebiscyt został zorganizowany po raz 25-ty przez rumski MOSiR wraz z Urzędem Miasta Rumi.

Kandydatów do tytułu Najlepszego Sportowca i Trenera nominowała i wybierała w 16-tu kategoriach specjalna kapituła, powołana przez burmistrza miasta Michała Pasiecznego, nota bene też sportowca, rugbistę, kilkukrotnego laureata plebiscytu w latach poprzednich. W gali uczestniczyli też samorządowcy m.in. starosta wejherowska Gabriela Lisius i przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki oraz przedsiębiorcy wspierający sport, a także przedstawiciele edukacji m.in. p. Marzena Korzeniewska, dyrektor naszej Szkoły i p. Anna Okrój, pedagog i rumska radna.

Podczas imprezy ogłoszono wyniki konkursu, a laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia. Tym razem, z okazji jubileuszu przewidziano dodatkowe kategorie: Trener 25-lecia, Sportowiec 25-lecia, a także Sponsor 25-lecia.

O roli sportu  w życiu lokalnej społeczności opowiedziała nam dyrektor rumskiego MOSIR-u Jolanta Król, absolwentka AWFiS w Gdańsku i menadżer sportu po warszawskiej AWS,.

– Gala była uhonorowaniem zawodników i ich trenerów. Wspólna praca i wysiłek daje wyniki. Sport w Rumi jest na takim poziomie i cieszy się taką popularnością, iż plebiscyt był niezbędny.  Postanowiliśmy utytułować zawodników najlepszych i sportowe osobowości. O tym więc decyduje kapituła. By popularyzować zdrowe współzawodnictwo robimy też imprezy na najwyższym poziomie. Ściągamy sławy. Konsultowaliśmy się też z trenerami jak Jerzy Engel. Obywatelem honorowym jest Robert Korzeniowski, który u nas zrobił w chodzie na 20 km wyśmienity wynik. Paleta dyscyplin sportu jest niezwykle różnorodna. Od Creative dane, przez rugby, piłkę nożną, siatkową, koszykową, kolarstwo, biegi. Tutaj swoje miejsce mają gimnastyczki artystyczne, pojawiała się u nas olimpijka  Anna Mrozińska. Społeczeństwo sportem żyje, a Rumia sportem stoi  – ocenia Jolanta Król, odznaczona w 2017 r. przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę złotą odznaką „Za Zasługi dla Sportu”.

A oto główni wyróżnieni. Najlepszy Trener 25-lecia – tytuł powędrował do Piotra Taube i Tadeusza Peplińskiego.

Najlepszy Sportowiec 25-lecia: Paweł Poljański

 Najlepszy Trener Rumi roku 2018: Tadeusz Gaweł

Najlepszy Sportowiec Rumi roku 2018: Roksana Słupek

Wyróżnienie specjalne „Sportowa Osobowość Roku 2018”: Paweł Muchewicz

Najlepiej zapowiadający się sportowiec młodego pokolenia roku 2018: Kamil Niewiadomski, Kamila Bryła, Olga Robaszkiewicz, Daria Domżalska, Bartek Żywicki, Kamila Stawicka, Aleks Tomaszewski, Karolina Szalast

Wyróżnienia specjalne w kategorii „Sportowo-artystyczna promocja miasta na Arenie Międzynarodowej 2018”: UKS „MASTA DANCE”, TKS Creative Dance Rumia i Stowarzyszenia Tańca SPIN Rumia

Wyróżnienia specjalne w kategorii „Sportowe wydarzenie roku 2018”: Fundacja FOR DREAM oraz Mazurenko Armwrestling Promotion za zorganizowanie Pucharu Świata Zawodowców w Armwrestlingu i IV Pucharu Świata w Armwrestlingu Osób Niepełnosprawnych, TKS Creative Dance Rumia za zorganizowanie Mistrzostw Polski Północnej, APS Rumia za zorganizowanie Finału Mistrzostw Polski Kadetek w Piłce Siatkowej

Wyróżnienia specjalne w kategorii „Drużyna Roku 2018”: Kadetki APS Rumia, Kamix ATS MT Rumia, Rugby Club Arka Rumia