![zdjęcie](../../../../wp-content/uploads/2020/03/zdj%c4%99cie.png)
BIBLIOTEKA. Ciekawe formy aktywności bez wychodzenia z domu.
Propozycje.
- CZYTANIE zawsze jest dobrym pomysłem. Jeśli Twoje dziecko nie przepada za samodzielnym czytaniem, zaproponuj, że poczytacie wspólnie. Możecie także wspólnie posłuchać AUDIOBOOKOW, a później porozmawiać o książce lub wymyślić zabawę na jej podstawie (na przykład krótkie przedstawienie).
- GRY PLANSZOWE uczą współzawodnictwa, stosowania się do reguł, sztuki przegrywania, rozwijają myślenie logiczne, a przede wszystkim są źródłem świetnej zabawy dla całej rodziny.
- PUZLE – układanie puzzli rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, pamięć. To zajęcie, które nie ma ograniczeń wiekowych, wystarczy odpowiednio dobrać trudność wzoru i wielkość elementów. Badania wykazały, że dzieci układające puzzle od małego (2-4 lata), lepiej radzą sobie później z zadaniami matematycznymi?
- RUCH – nawet jeśli spędzacie czas w domu, pamiętajcie o ruchu. Codzienna dawka ćwiczeń poprawi samopoczucie i rozładuje dziecięcą energię.
- KOLOROWANIE – kolorowanie/ bazgranie/ malowanie to zajęcie, które uwielbia większość maluchów. Także starsze dzieci rysują z przyjemnością, a dorośli korzystają z kojącego wpływu sztuki sięgając po kolorowanki antystresowe. Zajęcie dla domowników w każdym wieku.
- GOTOWANIE – może to dobry czas, by dziecko postawiło pierwsze kroki w świecie gotowania? Lub rozwijało dalej swoje kulinarne umiejętności? Przygotuj posiłek razem z dzieckiem lub pozwól mu na samodzielność (oczywiście pod nadzorem). Wspólne gotowanie integruje, a przygotowanie posiłku przez dziecko będzie dla niego powodem do dumy.
BIBLIOTEKA SP 8