W Pucku można odnaleźć swoją pasję. Uczniowie klasy 2B i 3A wraz z wychowawczyniami p. Magdą i p. Anią oraz opiekunami odkrywali nieznane oblicze perły Ziemi Kaszubskiej – Pucka.
W czasie wycieczki dzieci poznawały, jak wielką rolę odegrał Puck w historii Polski. Dotarły m.in. do miejsca zaślubin Polski z morzem z 10 lutego 1920 r. W tym miejscu generał Józef Haller wrzucił do morza platynowy pierścień. Był to symboliczny znak przyłączenia Pomorza do Polski. Miejsce to, upamiętnione pomnikiem i multimedialną ławeczką, dla naszych dzieci było doskonałą lekcją historii.
W czasie wycieczki dzieci miały także wyjątkową okazję, aby poznać pracę farmaceuty i sposób funkcjonowania apteki. Nie obyło się bez śmiechów, podczas powtarzania skomplikowanych, łacińskich nazw leków. Apteka wykonuje również leki na receptę. Magister farmacji opowiedział dzieciom, w jaki sposób się je przygotowuje.
Atrakcjom nie było końca. W hucie szkła PuckGlas dzieci obserwowały z bliska pracę: formierzy, szlifierzy i dekoratorów szkła. Obcowanie z tak nietypową substancją – płynnym szkłem – było dla dzieci niespotykaną przygodą. Krajobraz miasta niedawno wzbogacił się o nowe elementy. Z okazji 100-lecia Zaślubin Polski z Morzem w porcie rybackim stanął postument rybaka, który wyrzeźbiony został z klonu oraz ogromna ławka z topoli. Port rybacki to także miejsce, które warto odwiedzić podczas wycieczki do Pucka.
Nie udało się nam jedynie zwiedzić jednego z najstarszych na Pomorzu, a na pewno w powiecie puckim, kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ale przecież my do Pucka z pewnością jeszcze wrócimy….